Jak si užít cestování

O knize:

Smyslem knihy je ukázat, že cestování má mnoho tváří, a pokud se člověk omezuje jen na instantní poznávací zájezdy od cestovních kanceláří či pobytové zájezdy v all inclusive resortech, možná se o něco ochuzuje. Přitom není nezbytně nutné být šíleným dobrodruhem ani závratným boháčem (naopak cesty bez cestovky vyjdou obvykle levněji). Dalece nejlepší totiž je umět všechny možné způsoby cestování vhodně kombinovat a využívat z každého jeho výhody.

Autorka nabízí užitečné tipy a rady, jak se naučit aktivnímu přístupu k cestování, aby z něj člověk vytěžil co nejvíc. Aby si čtenáři místo zájezdu s cestovkou, na konci kterého pokrčí rameny a řeknou neutrální „hm“, užili skvělou cestu podle svého naturelu, koníčků a tajných přání. Aby místo toho, co „by měli“ na dovolené dělat a vidět, dělali a zažili to, „co chtějí“. Kniha do jisté míry vychází z módních trendů zpomalení, lenošení a uvědomění v životním stylu, ale na rozdíl od zahraničních titulů je psaná přímo pro českého čtenáře, pro běžné lidi, kteří by rádi cestovali, ale mají z aktivního přístupu k cestování zbytečný strach.

Nakladatel: Universum, 2016
Počet stran: 176
Formát: 125 x 170 mm
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-242-5273-5

Kniha bohužel už není v prodeji, posledních pár kusů možno zakoupit u autorkyRecenze:

Uživatelka Belatris, www.databazeknih.cz:
„O jednu hvězdu přidávám navíc pro neuchopitelnou schopnost inspirovat a nadchnout k oprášení starších plánů a snů, které si člověk nechal vzít jen svou vlastní leností. Rady nijak objevné, ale kniha je velmi čtivá a ve vteřině dokáže aktivovat snění a chuť kamkoliv vyrazit. Právě díky tomu si zaslouží, aby byla kupována, čtena a třeba i darována těm, kteří na chvíli odsunuli cestovatelské sny a teď se bojí se k nim vrátit.“


Další knihy pro dospělé

Rohanové
Toulky kolem Prahy
Toulky Pojizeřím
Toulky mezi Labem a Sázavou