Nasedat, jedeme!

O knize:

Auta jsou všude kolem nás a život bez nich si už nedokážeme představit. Ale není to tak dávno, kdy auta ještě vůbec neexistovala – a v prvních desetiletích motorismu to rozhodně nebyl běžný dopravní prostředek.

Jak to vlastně začalo a jaká jsou nejslavnější jména konstruktérů a závodníků počátků automobilismu u nás? Kde se vzaly dopravní značky a jak vypadaly první silnice? K čemu sloužil "vůdčí list" a co si první motoristé oblékali na sebe? A kdo vymyslel stěrače? Hravá publikace vám všechny otázky zodpoví a přidá i spoustu dalších zajímavostí.

Nakladatel: Mladá fronta, 2022
Počet stran: 96
Formát: 210 x 240 mm
Vazba: vázaná s laminovaným potahem
ISBN: 978-80-204-6078-3
Zakoupit knihu


Recenze:

Uživatel Mamut89, www.databazeknih.cz
„Skvělá kniha pro všechny malé příznivce motorismu. Dozví se, kde se bere benzín, jak první auta tankovaly v lékárnách nebo že pan Dunlop kdysi vyrobil první pneumatiky ze zahradní hadice, když ho zlobilo, jak synkovi drncá tříkolka. Je to zajímavé, protkané spoustou faktů a můj 4letý syn byl nadšený. Občas jsem složitější pasáže trochu zjednodušil, ale děti mladšího školního věku si to určitě zvládnou užít naplno. Kniha je česká a tak obsahuje spousty referencí na Kopřivnici, Tatru či Laurin & Klement. Osobně jsem se na večerní čtení synovi opravdu těšil, protože jsem se sám dozvěděl spoustu zajímavých věcí.“

Uživatelka Knihomillka, www.databazeknih.cz
„Výborná knížka! Skvělé obrázky a povídání nejen o autech jako takových.“

Uživatelka Verčule88, www.databazeknih.cz
„Tak tahle kniha byla naprostá PECKA!!! Syn (7 let) si ji strašně přál od Ježíška, říkala jsem si, že na to bude asi ještě malý a i když auta miluje ze všeho nejvíc, že asi spoustu věcí nepochopí. OMYL, ta kniha je tak zajímavě a "jednoduše" napsaná, že i ta jeho malá hlavička to chápala a on knihu hltal jedním dechem. Knížku vřele doporučuji, a nejen nadšencům do automobilů. Dozvíte se spoustu zajímavých věcí a užijete si i legraci.“Beseda pro dospělé:

Ke knize je možné se domluvit na besedě pro dospělé pro knihovnu či zájmový kroužek.

Zjistit více

Další knihy pro děti

České poklady UNESCO pro děti
Nasedat, jedeme!
Čeští cestovatelé
Světoví Češi 2