Toulky Polabím

O knize:

Výlety v Polabí? Vždyť je to nudná placka! Tak asi zareaguje většina lidí. A mýlí se. Nejspíš by tu nehledali čtyřmetrový přírodní vodopád nebo železniční viadukt, který rozeklané údolí říčky Polepky překlenuje sedmi oblouky o výšce 31 metrů! A nejen to. V Polabí nalezneme písečné přesypy, rybniční soustavy a jiná rafinovaná umělá vodní díla, unikátní díla moderní architektury, dechberoucí technické památky, vzácné biotopy lužních lesů, léčebné lázeňské prameny, nádherná historická města a spoustu míst spojených s literaturou či dějinami.

To vše by čtenářům chtěla představit kniha Toulky Polabím. Jednotlivé kapitoly popisují jak pamětihodnosti krásných polabských měst (Pardubice, Kolín, Poděbrady, Nymburk, Lysá nad Labem, Čelákovice, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Roudnice nad Labem, Mělník, Litoměřice), tak nabízejí konkrétní trasy pro výlety malebnou krajinou či tipy na další fascinující lokality. Díky nenáročnému terénu jsou výlety vhodné pro rodinné pěší toulky i výpravy na kole.

Nakladatel: Universum, 2019
Počet stran: 144
Formát: 150 x 215 mm
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-242-6273-4

Kniha bohužel už u nakladatele není v prodeji, lze ji nalézt na některých e-shopechRecenze:

Uživatel stejsdan, www.databazeknih.cz:
„S touhle knížkou v batohu se touláme už pár let. Výlety jsou super, spousta praktických informací i alternativ. Navíc historické okénko, zkrátka, pokud se chcete toulat Polabím, kde je spousta překrásných rybníků, říček, zákoutí, lesů a hospůdek, sáhněte po téhle velice praktické publikaci.“


Beseda pro dospělé:

Ke knize je možné se domluvit na besedě pro dospělé pro knihovnu či zájmový kroužek.

Zjistit více

Další knihy pro dospělé

Jak si užít cestování
Rohanové
Toulky Pojizeřím
Toulky mezi Labem a Sázavou